odbitka - sklep

Co należy wiedzieć kupując suchą karmę dla psów? W jakich przypadkach warto zastosować karmy weterynaryjne?

Odpowiednie żywienie psów wpływa bardzo na ich kondycję i stan zdrowia. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej karmy. Tym bardziej, że na rynku mamy bardzo duży wybór. Inne są w marketach, a jeszcze inne w sklepach zoologicznych albo u weterynarza. Jaka jest różnica miedzy nimi?

odbitka - sklep
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Jakość różnego rodzaju karm nie jest taka sama, a właśnie na dobrej jakości musi nam zależeć. Dobra karma musi mieć w składzie jak najwięcej mięsa. Producenci często stosują spore ilości zbóż i ich pochodnych, jakie co prawda maja białko w składzie, jednak nie jest ono łatwe do przyswojenia przez psy tak jak białko pochodzenia mięsnego. sucha karma dla psa powinna mieć w składzie produkty mięsne na pierwszym miejscu. Wystarczy tylko przyjrzeć się chociażby kilku dostępnym w marketach karmom, aby wiedzieć, że nie spełniają one takiego wymogu w ogóle. Nawet zdarza się, że to takie produkty zbożowe, jakich nasz pupil nie trawi, stanowią czasem aż 50 % składu produktu. Można się jedynie domyślać, jak takie jedzenie wpływa na stan zdrowia naszego psa.

Mięso w składzie ma duże znaczenie, lecz musi być też informacja z czego jest to mięso. Często zdarza się, że wytwórcy wrzucają w taką karmą kiepskiej jakości mięso, sami nie wiedząc co sprzedają. Jeśli z kolei mowa o składnikach, które w karmie dobrze by się znalazły oprócz mięsa, to warzywa jak i owoce będą na pewno lepsze niż różne zboża. Różne utwardzacze, konserwanty, sztuczne aromaty z pewnością nie są wskazane oraz nie służą w ogóle psu.

Są również zwierzęta, jakie potrzebują specjalnego odżywiania. W tym wypadku warto zakupić karmy weterynaryjne, o które warto zapytać w gabinecie weterynaryjnym. Z pewnością w określonych okolicznościach, przykładowo chodzi o zwierzaki po sterylizacji albo też z różnego rodzaju dolegliwościami przykładowo przewodu pokarmowego lub dermatologicznymi, karma musi spełniać formę leczenia. Z tego względu nie jedynie ma być pokarmem, lecz także środkiem, który ma wpłynąć na zdrowie psa. Z tego względu w tym wypadku nie wystarczy normalna karma sucha z dobrym składem. Weterynarz – sprawdź promocje na żwirek dla kota benek- kontynuuj – będzie nam w stanie polecić tą właściwą.

Warto pomyśleć o odpowiednim żywieniu swojego psa, chociażby po to, żeby nie musieć później martwić się o jego kondycję. Osoby, którym kupno dobrej karmy wydaj się sporym wydatkiem, powinny wziąć pod uwagę to, że ewentualne leczenie jest kosztowniejsze.