Co należy wiedzieć kupując suchą karmę dla psów? W jakich przypadkach warto zastosować karmy weterynaryjne?

Odpowiednie żywienie psów wpływa bardzo na ich kondycję i stan zdrowia. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej karmy. Tym bardziej, że na rynku mamy bardzo duży wybór. Inne są w marketach, a jeszcze inne w sklepach zoologicznych albo u weterynarza. Jaka jest różnica miedzy nimi?

odbitka - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Jakość różnego rodzaju karm nie jest taka sama, a właśnie na dobrej jakości musi nam zależeć. Dobra karma musi mieć w składzie jak najwięcej mięsa.

Podoba Ci taki artykuł? To super, sprawdź stronę obroże elektryczne pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Producenci często stosują spore ilości zbóż i ich pochodnych, jakie co prawda maja białko w składzie, jednak nie jest ono łatwe do przyswojenia przez psy tak jak białko pochodzenia mięsnego. sucha karma dla psa powinna mieć w składzie produkty mięsne na pierwszym miejscu. Wystarczy tylko przyjrzeć się chociażby kilku dostępnym w marketach karmom, aby wiedzieć, że nie spełniają one takiego wymogu w ogóle. Nawet zdarza się, że to takie produkty zbożowe, jakich nasz pupil nie trawi, stanowią czasem aż 50 % składu produktu. Można się jedynie domyślać, jak takie jedzenie wpływa na stan zdrowia naszego psa.

Mięso w składzie ma duże znaczenie, lecz musi być też informacja z czego jest to mięso. Często zdarza się, że wytwórcy wrzucają w taką karmą kiepskiej jakości mięso, sami nie wiedząc co sprzedają. Jeśli z kolei mowa o składnikach, które w karmie dobrze by się znalazły oprócz mięsa, to warzywa jak i owoce będą na pewno lepsze niż różne zboża. Różne utwardzacze, konserwanty, sztuczne aromaty z pewnością nie są wskazane oraz nie służą w ogóle psu.

Są również zwierzęta, jakie potrzebują specjalnego odżywiania. W tym wypadku warto zakupić karmy weterynaryjne, o które warto zapytać w gabinecie weterynaryjnym. Z pewnością w określonych okolicznościach, przykładowo chodzi o zwierzaki po sterylizacji albo też z różnego rodzaju dolegliwościami przykładowo przewodu pokarmowego lub dermatologicznymi, karma musi spełniać formę leczenia. Z tego względu nie jedynie ma być pokarmem, lecz także środkiem, który ma wpłynąć na zdrowie psa. Z tego względu w tym wypadku nie wystarczy normalna karma (sprawdź ofertę – hurtownia akcesoriów dla zwierząt) sucha z dobrym składem. Weterynarz będzie nam w stanie polecić tą właściwą.

Warto pomyśleć o odpowiednim żywieniu swojego psa, chociażby po to, żeby nie musieć później martwić się o jego kondycję. Osoby, którym kupno dobrej karmy wydaj się sporym wydatkiem, powinny wziąć pod uwagę to, że ewentualne leczenie jest kosztowniejsze.