Czemu są tak niebezpieczne, ile chorób mogą przenosić te bardzo groźne pajęczaki.

Wielu ludzi za niebezpieczne uważa większe zwierzęta, mające pazury lub szczęki. A tak naprawdę dużo większe niebezpieczeństwo pochodzić będzie od niewielkich pajęczaków czy owadów, jakie wprawdzie w bezpośredni sposób krzywdy nie robią, ale mogą przenosić czasami nawet zagrażające życiu patogeny.

testy na boreliozę

W naszym kraju na przykład coraz niebezpieczniejsze są kleszcze, których w ostatnim czasie pojawił się prawdziwy wysyp. Z powodu mało mroźnych zim i małej ilości naturalnych wrogów kleszcze pojawiać się zaczęły w zasadzie w każdym miejscu, nawet centra miast i ogrody przy domach nie są od nich wolne. Kleszcze są nosicielami kilkudziesięciu groźnych schorzeń, na przykład boreliozy albo kleszczowego zapalenia opon mózgowych, dlatego też każde ich ugryzienie jest bardzo ryzykowne. Dlatego też podczas spacerów w zadrzewionych rejonach powinno się posiadać odpowiedni ubiór, a po wróceniu do domu wziąć prysznic i dokładnie obejrzeć całe ciało. Jeśli znajdzie się na skórze wbitego kleszcza, to trzeba go wyjąć, można to samemu zrobić lub pojechać do przychodni lekarskiej.

Jedną z najgroźniejszych chorób przenoszonych przez kleszcze jest borelioza. Ocenia się, że może ją mieć nawet kilkadziesiąt procent osobników, z tego też powodu też po każdorazowym ugryzieniu trzeba dokładnie obserwować swój stan.

Planujesz zdobyć inne dane na omawiany wątek? Zapewne notka z witryny też je ma, więc kliknij tu i poznaj je starannie.

Charakterystycznym objawem boreliozy jest rumień, pojawiający się wokół miejsca ugryzienia. Jeśli się go zobaczy, to bez wahania należy udać się do lekarza i zacząć leczenie. Lecz rumień nie występuje u wszystkich chorych, można zostać zarażonym i zacząć chorować bez żadnego objawu. Dlatego też chcąc być absolutnie pewnym, że nie pojawiło się zakażenie, po pewnym czasie warto sobie zrobić testy na boreliozę (polecane). Jeżeli więc tylko zaczną się pojawiać niepokojące objawy, to należy od razu wybrać się do lekarza, jaki na pewno skieruje na borelioza testy (dowiedz się więcej)

Wykryta odpowiednio wcześnie jest dość łatwa do wyleczenia, chociaż i tak wiąże się z długim okresem zażywania antybiotyków. Jednak dalsze etapy dają dużo więcej komplikacji i powikłań, niekiedy mocno utrudniających normalne życie.