Gdy rybki to za mało, to przyszedł czas na założenie krewetkarium.

Domowe krewetkarium.
Akwarystyka w mieszkaniu to coraz popularniejsze hobby dla setek tysięcy ludzi na całym świecie. Mnogość wodnej flory i fauny przynosi ze sobą obfite możliwości do zbudowania zjawiskowej biosfery, która będzie jednakowo czasie cieszyć oko i perfekcyjnie uzupełniać powierzchnię mieszkania.

Akwarystyka

Autor: hisa fujimoto
Źródło: http://www.flickr.com

Akwarystyka morska w ujęciu domowym przynosi ze sobą zróżnicowane możliwości dla pełnego urzeczywistnienia swojej personalnej wizji perfekcyjnego akwarium. W ostatnim czasie daje się zauważyć jaskrawe zmiany w preferencjach nabywających wyposażenie akwarystyczne oraz organizmy żywe. Ludzie zaczęli zauważalnie odchodzić od nabywania rybnych okazów na rzecz krewetek. W efekcie w domach coraz powszechniej można zauważyć krewetkarium.

Krewetki przestały być skorupiakami przeznaczonymi jedynie dla kontenerów w sklepach zoologicznych oraz w punktach gastronomicznych. Ich popularność z roku na rok powiększa się.
W skutek czego na rynku pojawia się coraz więcej zarówno hobbystycznego ”ekwipunku” do krewetkarium jak i bardziej mniej znanych rodzajów krewetek. Można pewnie przyznać, że domowa akwarystyka morska, za sprawą krewetek przeżywa boom.

Co zakupić na początku?
Gdy rozpoczynamy dopiero przygodę z akwarystyką morską w apartamencie wartym jest kupienie do świeżego krewetkarium gatunków krewetek, które są nieskomplikowane w hodowli. Pozwoli to ustrzec się przed możliwymi kosztami, które mogą wyniknąć w początkowym okresie gdy jeszcze hodowla jest nowością i ma w sobie sporo niejasności.

Podstawy:
Zakładając mieszkaniowe krewetkarium powinno się pamiętać o paru priorytetowych kwestiach:
– Rozmiar zbiornika uzależniony jest od zaplanowanej wielkości hodowli krewetek. Krewetki przedstawiają się najlepiej gdy jest ich dużo.
– Pod zbiornik trzeba położyć odpowiednią podstawkę jak np. matę, aby po zalaniu wodą całość nie pękła w rezultacie naprężeń.
– Umiejscowić zbiornik (nowe krewetkarium) daleko od okna.
– Mieć pewność, że podstawa dla krewetek jest w ciemnych odcieniach – niweluje to stres w kolonii.

Mieszkaniowa akwarystyka morska to rodzaj aktywności, który jest zdolny przydać wiele radości świeżemu hodowcy.

Ten tekst nieprawdopodobnie Cię interesuje? To przejrzyj też odmienne pomocne opracowania (http://lombardpiaseczno24h.pl/), które posiadają ogromnie absorbujące dane – wciągną Cię całkiem.

Decyzja o założeniu własnej kolonii skorupiaków na pewno będzie ciekawym doświadczeniem.