Jak należy karmić kota albo psa, jakie występują różnice pomiędzy karmami mokrymi i suchymi.

Posiadanie własnego zwierzęcia wiąże się z koniecznością dbania o niego. Niestety w dalszym ciągu co pewien czas można usłyszeć o zagłodzonych niemal na śmierć kotach czy psach, i słusznie ich właściciele ponoszą za takie postępowanie surowe konsekwencje. Przede wszystkim trzeba posiadanemu zwierzakowi zapewniać wodę oraz pożywienie, najlepiej jeżeli to będzie jakaś dobra karma.

Wiele osób zakłada, że skoro ma psa czy kota, to będą one zjadać wszystkie resztki z posiłków.

Przejdź do opisu, który umieściliśmy pod podanym linkiem oraz czytaj więcej agrafki dziewiarskie na ten temat, który widocznie Cię zaciekawił. Nie zwlekaj!

Lecz takie pożywienie nie do końca jest dobre, ponieważ często w naszych pokarmach znajdują się różnego rodzaju przyprawy czy środki konserwujące, jakie mogą być dla zwierzaka dość niebezpieczne. Z tego też powodu w miarę możliwości lepiej jest dawać specjalne karmy, które zapewnią prawidłowy rozwój i dostarczą wszystkich niezbędnych składników. Z ich kupnem nie ma żadnych problemów, wystarczy odwiedzić jakiś pobliski sklep zoologiczny i tam wszystko się kupi. Skorzystać również można z propozycji coraz bardziej licznych internetowych sklepów, w nich nie tylko będzie się mniej płaciło, lecz również zamówienie dostarczone zostanie prosto do domu.

fotografijka - rozbawiony pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Karmy dla psów i kotów oferowane są najczęściej w dwóch postaciach, czyli mokrej oraz suchej.

Przejdź na naszą następną stronę, a tam znajdziesz porywający kompleksowy opis (www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-CHEMICZNE/106) na ten temat. Oczekują na Ciebie dodatkowe posty.

Karmy mokre przechowywane są w saszetkach oraz puszkach, przez to ze posiadają one dużo wody to powinny być zjedzone w ciągu najwyżej kilku dni od otworzenia. Często opakowania mają taką wielkość, że akurat wystarczają na jeden posiłek, więc potem nie trzeba się jakoś martwić o to, jak przechować. Jeśli jednak okazałoby się to konieczne, to należy je trzymać w lodówce, żeby się nie popsuły. Za to sucha karma dla psa jest pod postacią granulek abo kostek, jest ona zrobiona z suchego mięsa i pozostałych składników, po czym dokładnie sprasowana. Dzięki małej zawartości wody doskonale będzie się nadawać do dłuższego przechowywania bez jakiś specjalnych pojemników.

Bez problemów trzymać ją można nawet w workach, w jakich się ją sprzedaje, pośród posiadaczy zwierzaków popularnością się cieszą również specjalne pojemniki z dozownikami.