Jak wygląda proces polowania? Jak regulowana jest kwestia odstrzału zwierzyny? Co warto wiedzieć w tym temacie?

Zgodnie z prawem łowieckim, polowanie to tropienie, ściganie oraz strzelanie do konkretnej zwierzyny. Takie polowanie powinno odbywać się ściśle z odgórnie zaplanowanymi zasadami. Najważniejszym celem podczas polowania jest wejście w posiadanie zwierzyny, która w dalszej kolejności trafia na stół myśliwego lub do sprzedaży. Tam jest odsprzedawana, a koło łowieckie tym sposobem zdobywa środki finansowe.

fotografia - zdjęcia

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
zdjęcia - panorama

Autor: Robin
Źródło: http://www.flickr.com

Polowanie to jednak nie jedynie pozyskiwanie mięsa, to przede wszystkim sterowanie populacją zwierząt oraz zyskiwanie zdrowych oraz dobrze rozwiniętych zwierząt.

Czy Twoim zdaniem publikowany tekst ma przydatne informacje? Jeżeli tak, to zobacz też pomocne opracowania (https://ratkor.com/), które są nieprawdopodobnie pasjonujące.

Odstrzały są wykonywane w odpowiednich przedziałach czasowych, na przykład polowania na dziki mają miejsce od pierwszego stycznia do piętnastego lutego oraz od piętnastego maja do 31 grudnia. Tego typu odstrzał jest wcześniej zaplanowany, a jego niezwykle istotnym zadaniem jest wyeliminowanie z łowiska zwierzynę chorą, niedorozwiniętą albo kaleką, jak również zwierzynę, jakiej w danym okresie jest za dużo.

Dodatkowo, jego istotną rolą jest regulacja właściwego stosunku płci konkretnych zwierząt. Polowania są bardzo popularne na całym świecie, a w ostatnim czasie stało się to niejako hobby. Na przykład w Afryce są organizowane specjalne polowania, jakie kosztują bardzo dużo. Takie polowania w afryce jednak tylko wtedy mają sens, jak wszystko odbywa się zgodnie z prawem. To konieczne, ponieważ zdarzają się sytuacje, że odstrzał jest nielegalny, a najwięcej tracą na tym bardzo rzadkie gatunki. Jeżeli planujemy taki wyjazd, to powinniśmy pamiętać, ażeby wszystko odbywało się legalnie. Zgodnie z prawem łowieckim polowanie może się odbywać jedynie w zgodzie z uprzednio zatwierdzonym planem hodowlano-łowieckim. Polować więc można tylko na zwierzynę w danym okręgu łowieckim.

A jeżeli mamy w planach polować na innych terenach, to musimy posiadać specjalne pozwolenie od Ministra Rolnictwa. Polowanie generalnie jesteśmy w stanie podzielić ze względu na ilość osób, jakie biorą w nim udział. Mamy więc polowania indywidualne i zbiorowe. Łowy są różne, w zależności od terenu, na jakim się odbywają, są więc polowania polne a także wodne.

Nie zapominaj, że jesteśmy tu. Oczekujemy na Ciebie z kolejnymi wpisami, które są niebywale interesujące. Myślimy, że zachęcimy Cię do kliknięcia w ten link.

Nie można utożsamiać kłusownictwa z polowaniem, bo ci pierwsi dokonują odstrzału niezgodnie z prawem i w takiej sytuacji jak przyjdzie im na to ochota.