Jakiego typu nabyć legowisko dla psa? O jakich sprawach należy wiedzieć?

Przyjemne legowisko dla naszego czworonoga to bardzo ważna sprawa. Odpowiednio dobrane, w interesującym miejscu zaoferuje naszemu czworonogowi całkowity relaks. Legowisko powinno być wykonane z dobrego materiału, jaki jest wytrzymały i łatwy w zachowaniu czystości. Co jeszcze powinniśmy znać?

Materiał, z jakiego wykonane będzie spanie dla psa powinien być miękki oraz przyjemny w dotyku. Najlepiej bowiem zdawać sobie sprawę, iż skóra psa, choć porośnięta sierścią, jest bardziej wrażliwa, niż skóra ludzka. Taki materiał jednakże poza wygodą musi też być prosty do utrzymania w czystości, a do tego wodoodporny. Ponadto, posłanie powinno być odporne na zadrapania pazurami. Z pewnością tego typu powinno być legowisko dla szczeniaka, jaki jest jeszcze w większym stopniu wrażliwy niż dorosły pies. Najczęściej właściciele psów pochwalają legowiska, które pokryte są materiałem który nazywa się kodura, ale też suedine, w dotyku podobnym do meszku.

spanie dla psa

Autor: Eselsmann™
Źródło: http://www.flickr.com

Miejsce do spania dla psiaka musi być duże, na tyle, ażeby zwierzak mógł bez problemu się na takim legowisku wyciągnąć.

Zaciekawiły Cię przedstawione przez nas artykuły? Zatem z przyjemnością chcemy przekazać Ci, że czeka na Ciebie kolejny interesujący artykuł (http://www.sklep.autopart.pl/standardowe-547-160-akumulator-autopart-galaxy-gold-ii-47ah-480a,c4,p225,pl.html) pod poniższym linkiem.

Chociaż psy dosyć często śpią zwinięte w kłębek, to identycznie często wyciągają się podczas snu. Tak więc posłanie musi gwarantować psu komfort, i to nieważne, jaką pozycję będzie miał podczas snu. Najlepiej też zainwestować w większe legowisko, bo wiele psów posiada w nim swoje ulubione zabawki. Jak w domu mamy dwa zaprzyjaźnione czworonogi, które preferują razem spać, to najbardziej korzystnie kupić im takie posłanie, aby mieściły się tam razem. Dobranie miejsca na miejsce do spania to bardzo istotna kwestia, gdyż jak miejsce niedobrze dobierzemy, to pies nie będzie miał ochoty tam spać. Jeśli zaś go do tego zmusimy, to będzie się męczył.

Legowisko musi mieć miejsce z dala od różnorodnych ciągów komunikacyjnych, ażeby wędrujący ludzie nie przeszkadzali, psiak zaś, by nie zawadzał ludziom. Najlepiej umieścić je w cichym, spokojnym kącie, z dala od odrzwi oraz kaloryferów. Nie umieszczajmy także psiego spania blisko głośników czy telewizora, gdyż może mu to przeszkadzać. Złe są też miejsca, w których stale świeci światło. Czasami pies nawet potrzebuje kilku legowisk, np. w kuchni czy sypialni.