Karma dla psa – jak z tak wielu wybrać tę najlepszą?

Podając pożywienie swojemu zwierzakowi zdołamy wychwycić jego reakcję na nie. Po pochłonięciu pies może być zabawny bądź też umęczony – to właśnie powinno przesądzać o tym, czy obstaje zmienić pokarm czy też nie. Czym kierować się podczas zakupu?

Jeżeli wyszukujesz tego, co jest najodpowiedniejsze i najbardziej zdrowe dla twojego pupila, powinieneś przyrządzać samemu pokarm, w miejscu zamieszkania, ze sprawdzonych składników. Nie każdy ma tymczasem na to czas i chętkę, w związku z tym dobrym rozwiązaniem są przeróżnego typu puszki i saszetki dla zwierząt, tak zwane „mokre jedzenie”. W stosunku do suchych odmian, mają w ich składzie więcej białka zwierzęcego i zdecydowanie mniej zbóż. Poprzez to pierwsze zwierzak będzie miał siłę do przyjemności a nie stanie się senny przez za dużą ilość pszenicy bądź owsa.

Sucha karma dla zwierząt nie jest stosownym rozwiązaniem przy chęci właściwego karmienia psa. Uznanie zawdzięcza cenie oraz dacie przydatności, co już powinno nas nurtować. Składniki są prawidłowo znoszone przez większość pupili, wobec tego nie ma zazwyczaj problemu z jej wyborem. Istnieją rzecz jasna wypadki, podczas gdy to jakiś ze składników obojętnie jakiej karmy będzie uczulał organizm zwierzaka, wówczas albo jesteśmy zmuszeni wybierać jedzenie bez niego bądź też właśnie jak już dodaliśmy, przygotowywać jedzenie samodzielnie –

Pies

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com

Częste schorzenia towarzyszące alergiom to: łzawiące oczy, paskudnie pachnące uszy, biegunki i inne niedogodności żołądkowe. Strategią prób i błędów możemy dojść do tego, jakich środków nie toleruje pupil, ale najwygodniejszym rozwiązaniem jest skierowanie się do weterynarza, który w profesjonalny sposób zbada go i będzie mógł prędko odpowiedzieć nasze pytania. Nieco kontrowersyjnym zagadnieniem jest częste zastępowanie karmy. Jest wielu przeciwników, jacy twierdzą, iż nawet najlepsza karma dla psa (www) zmieniana częstokroć jest przyczyną schorzeń żołądka.

Najzdrowsza jednak dieta to zarówno dla psa (Sprawdź marka Dog Design) jak i człowieka przyzwoicie zbilansowana i zróżnicowana. Psom także zdoła się „przejeść” spożywane przez długi czas to samo jedzenie. Poza tym jak wiemy – niektóre mają więcej białka, inne większą ilość minerałów, a więc zmiana jedzenia wpływa także na zintensyfikowanie wytrzymałości zwierzaka. Gdy chodzi o zestawienie składnikowe, powinno się wybierać karmy na bazie kurczaka bądź wołowiny.

Na konserwie czy nalepce musi ukazać się także nadruk „świeże mięso”, żebyśmy mieli pełne przekonanie iż nie będziemy faszerować swojego pupila czymś starym i być może niezdatnym do pochłonięcia. Zawartość białka to zazwyczaj mniej więcej 15-20 procent, jeżeli uda nam się taką mającą około 50 %, nasz piesek będzie bez wątpienia ogromnie zadowolony.

Żywność dla pupili, tak jak i dla ludzi ma ogromne znaczenie. Rozstrzyga o jego kondycji, samopoczuciu. Nie można faszerować go samym suchym jedzeniem jakim jest karma (zobacz: najlepsza karma mokra dla kota) dla zwierząt. Nie każdy może pozwolić sobie na samodzielne przygotowanie go, jednak powinno się postawić na różnorodność, aby psiak był napełniany białkiem, cukrami i minerałami w dobrych ilościach.