Kiedy nasz pupil niedomaga – pomoc weterynarza

Przygarnięcie psa związane jest z dużą ilością obowiązków. Już tak naprawdę od pierwszych dni, kiedy pupil pojawia się w naszym domu, musimy odwiedzać z nim weterynarza. Większość tych wizyt to wizyty mające charakter profilaktyczny, podczas których pupil musi zostać poddany szczepieniu i odrobaczony.

stykówka - zwierzę

Autor: Furya
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowana większość posiadaczy psów stawia na prywatne gabinety weterynaryjne. Przez osoby, których miejscem zamieszkania jest Warszawa naprawdę chętnie jest wybierana lecznica weterynaryjna bemowo mająca za swoją siedzibę. Jak wiele innych lecznic, także lecznica weterynaryjna Bemowo jest lecznicą mającą charakter prywatny. przychodnia weterynaryjna warszawa mająca za swoją siedzibę to świetnie wykwalifikowany personel , dla którego czworonożni pacjenci są naprawdę ważni. Pracujący w przychodni weterynaryjnej lekarze pełnią dyżury na tygodniu, ale także w dni wolne od pracy. Możliwość uzyskania pomocy także w czasie świąt czy weekendów to wielki plus takich placówek. Chcąc wyszukać konkretne przychodnie mieszczące się w naszej okolicy, warto skorzystać z pomocy globalnej sieci komputerowej, wpisując np. wyrażenie „przychodnia weterynaryjna Warszawa”.

Opieka nad psiakiem wymaga od jego właściciela wiele czasu. Pupil potrzebuje przecież sporej dawki ruchu, co dla jego posiadacza oznacza konieczność wychodzenia na spacer niezależnie od tego, czy za oknem świeci słońce czy pada deszcz. Zagwarantowanie psu właściwej porcji ruchu to oczywiście nie wszystko. Każdy posiadacz psa musi pamiętać również o jego odrobaczaniu, właściwych szczepieniach ochronnych. Jednym z najważniejszych szczepień, o którym nie można zapomnieć jest szczepienie zapewniające ochronę przed zachorowaniem na wściekliznę. Szczepienie przeciwko wściekliźnie jest na terenie naszego kraju szczepieniem , które ma charakter obowiązkowy. Szczepionkę pies otrzymuje raz w roku.

Na pierwsze szczepienie przeciwko tej chorobie mającej charakter zakaźny trzeba zgłosić się, kiedy pupil ma trzy miesiące. Inne szczepienia nie mają już charakteru obowiązkowego, ale mimo to dobrze jest psa zaszczepić między innymi przeciwko parwowirozie i nosówce. Pamiętajmy, że szczepionki nie gwarantują pełnej ochrony przed zachorowaniem. Jeśli jednak pies zachoruje, to przebieg choroby będzie znacznie bardziej łagodny niż wtedy, kiedy zachoruje psiak , którego właściciel nie zdecydował się zaszczepić.

Każda następująca strona posiada wyłącznie ciekawe wiadomości, które zapadną Ci w pamięć na długi czas, więc bez wahania kliknij również tu!

Bardzo ważne jest również podawanie psu środków odrobaczających. Zapewnia to ochronę przed pasożytami nie tylko pupilowi, ale również domownikom. Średnio każdy pies powinien być odrobaczany co pół roku.