Niecodzienne zaciekawienia, czyli jak uplanować łowy.

O gustach się nie spekuluje tak samo jak i o zaciekawieniach. Każdy jest inny|niepodobny, każdy ma coś własnego, coś własnego albo coś co go urzeka i po prostu uwielbia to czynić. Udając się dalej takim problemem
weźmy pod uwagę polowania zbiorowe w tym m.in. polowania na dziki.

zbliżenie - zdjęcia

Autor: Douglas Scortegagna
Źródło: http://www.flickr.com

Polowanie to sport, jaki można trudnić się wyłącznie za zezwoleniem Polskiego Związku Łowieckiego. Jest jednak bardzo długa i droga droga do przejścia ażeby stać się myśliwym. Oprócz tego, iż trzeba stać się członkiem Związku łowieckiego, powinno się również dostać zezwolenie na broń myśliwską. Mało tego, trzeba być dorosłym niekaranym. Orzeczenie o zostaniu myśliwym ma dwie możliwości do wyboru: łowca zrzeszony w kole łowieckim i myśliwy niestowarzyszony. Różnią się od siebie tym, iż należąc do koła łowca przede wszystkim ma gdzie odbyć polowania na dziki, ale płaci składki związkowe i udziela się wspólnie np. dokarmia dziczyznę. Tymczasem będąc niestowarzyszonym myśliwym nie posiada się tego rodzaju zadań, lecz na polowanie wybiera się propozycje komercyjne lecz oczekuje na przywołanie od przyjaciół na polowania powszechne. Żeby polować trzeba przejść po pierwsze jednoroczny staż w ramach kursu (ok. 1000zł), potem zdać (ok. 150zł), i odebrać dokument, które jest przepustką do wydania broni myśliwskiej. Polowania na dziki czy też inną zwierzynę nie kojarzy się przysmaki w acana najczęściej typowemu człowiekowi z niczym drogim. Nic bardziej błędnego: z wyjątkiem testów, zakupu broni, powinno się wyposażyć się w odpowiednie przybory jak lornetka, latarka, nóż na polowania zbiorowe co razem daje koszt ok. 700 – 14000 zł. Nie należy zapomnieć również o dobranym przyodziewku: spodnie, kurtka, obuwie przeznaczone dla myśliwego co też daje całkiem znaczący wydatek ok. 2500 zł. Wkraczając wnikliwiej w kręgi polowań np. tychże na terenie starego kontynentu wypada mieć pojęcie, by postarać się o europejskie dopuszczenie na uzbrojenie. Wyrobienie zezwolenia kosztuje 100 zł, ale gwarantuje swobodne poruszanie się po państwach europejskich z bronią myśliwską.

Polowania nie są niebezpieczne, jak z wszelkim hobby, niemniej jednak powinno się do tego podejść z głową. należy wiedzieć w jaki sposób zachować się przy zwierzynie, jak wykorzystać uzbrojenie i wszystkie przybory, które ma się przy sobie. W tym celu po prostu należy korzystać z sugestii i wiedzy ludzi w większym stopniu w to wtajemniczonych.