W jaki sposób postępować kiedy nasz pupil potrzebuje pomocy?

Temat pierwszej pomocy jest naszym kraju wciąż tematem, który nie wszyscy znają i potrafią zastosować wiedzę w praktyce. Jeżeli chodzi tymczasem o kwestie pierwszej pomocy dla domowych pupili to tutaj już całkowicie oddajemy los naszych zwierząt w ręce lekarzy weterynarii. Jak jednak udzielić pomocy naszemu zwierzakowi w chwili wystąpienia problemu?

Warto jest mieć nawet szczątkową wiedzę na temat tego, jak sprawnie się zachować w momencie kiedy nasz pies czy kot zachorują. Każda osoba mieszkająca z domowym zwierzęciem powinna zaopatrzyć się w apteczkę, zawierającą leki dla naszych podopiecznych.

Znajdujący się w podobnym portalu post bez dwóch zdań też Cię zaintryguje – to wiarygodny serwis traktujący o omawianej kwestii.

Warto także zabierać ze sobą w podróż taką apteczkę, kiedy zabieramy ze sobą także czworonoga. Skąd jednak wziąć przystosowaną do potrzeb futrzaków apteczkę? Można ją nabyć w niemal każdym sklepie zoologicznym ale można skompletować także właściwy zestaw samemu. Warto jednak zapytać o konkrety lekarza weterynarii. Jeśli chodzi o lekarza dla zwierząt, to należy mieć numer weterynarza zawsze przy sobie. W ten sposób unikniemy sytuacji kiedy w nocy gorączkowo będziemy próbowali znaleźć w sieci numeru do najbliższego gabinetu. Dobrze jest także sprawdzić czy w mieście, w którym mieszkamy możemy liczyć na interwencję weterynarza nawet w nocy. Jeżeli mieszkamy w Małopolsce to weterynarz kraków 24h musi być jednym z ważniejszych kontaktów w naszym telefonie, jeżeli dbamy o szybką pomoc dla naszego pupila o każdej porze dnia i nocy.

odbicie - karma

Autor: Jessica Powell
Źródło: http://www.flickr.com
karma - fotka

Autor: Jessica Powell
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszą sprawą w nagłym przypadku w razie kłopotów z czworonogiem jest spokój. Nie możemy sobie pozwolić na zbyt pochopne działania czy też panikować. Pies czy też kot wyczuje również nasz stres, co jeszcze bardziej wpłynie na jego stan. Jeżeli chodzi o polecanego lekarza, weterynarz kraków centralna ulica to miejsce, gdzie dostaniemy fachową pomoc oraz opiekę nad naszym zwierzakiem. Warto również pamiętać, iż w grodzie Kraka działa weterynarz Kraków 24h, aby nie musieć czekać do rana jeżeli sytuacja jak i stan naszego zwierzaka jest nieciekawy.

Pamiętajmy również o cyklicznych szczepieniach naszych czworonogów a także o profilaktycznych wizytach. W ten sposób mamy możliwość szybko wykryć zagrożenie w początkowej fazie jego rozwoju. Uchronimy się tym samym przed nieprzyjemnościami w późniejszym czasie a nasz pies czy kot będzie nam za to na pewno wdzięczny.