Jak mądrze wytresować psa? Parę praktycznych porad

Nie bez kozery mówi się, iż pies jest najlepszym kolegą człowieka – jeśli kiedykolwiek miałeś własnego zwierzaka, wówczas oczywiście dobrze wiesz, iż jest to sama prawda. Pamiętaj jednak, że zawsze – zwłaszcza w przypadku większych psów – należy je właściwie wychować tak, żeby Wasze wspólne życie było naprawdę fajne. Dzisiaj radzimy jak to zrobić!

kojec dla psa

Autor: Christopher „Rice”
Źródło: http://www.flickr.com

Krok pierwszy – spanie
Jeżeli Twój zwierzak jest pieszczochem, zdecydowanie będzie chciał spać z Tobą na jednym łóżku.

W przypadku, kiedy chcesz zgłębić tę problematykę też pod innym kątem, sprawdź więcej szczegółów w serwisie, gdyż on także ją rozważa.

Nie powinieneś mu na to pozwalać, bowiem właściwym dla niego miejscem będzie specjalny kojec dla psa. Oczywiście możesz postawi go w swoim pokoju, jednak specjaliści zazwyczaj zalecają, żeby legowisko dla psa było umieszczone w innym pomieszczeniu – to sprzyja budowaniu prawidłowych relacji między właścicielem a zwierzakiem.

Krok drugi – jedzenie
Nie możesz również uczyć psa, iż wolno mu jeść Twoje jedzenie – musi mieć odpowiedni własną karmę i bez wątpliwości nie powinien żebrać o jedzenie przy stole. Jeżeli masz w domu specjalne legowisko dla psa, niedaleko niego powinny być położone miski z jedzeniem oraz wodą. Jeżeli będziesz przestrzegał kilku podstawowych zasad, zwierzak szybko nauczy się, że powinien jeść w przeznaczonym do tego miejscu. Jednocześnie nie możesz stawiać misek zbyt blisko legowiska, bowiem kojec dla psa bez wątpienia nie jest miejscem odpowiednim do tego, żeby znajdowała się tam karma lub inne rzeczy związane z jedzeniem.

Jak skutecznie wytresować psa w domu?
Jeżeli czujesz się na siłach, wtedy możesz próbować wychowywać zwierzaka osobiście. Wówczas możesz kupić parę książek z ciekawymi poradami dla takich początkujących trenerów jak Ty. W internecie także znajdziesz wiele różnego rodzaju filmów instruktażowych, z których można naprawdę wiele się dowiedzieć. Dodatkowo możesz pogadać ze znajomymi, którzy tresują swoje zwierzęta – bez wątpliwości będą mieli dla Ciebie mnóstwo cennych porad.

Kursy dla psów
Możesz również zapisać swojego pupila na specjalny kurs. Zazwyczaj po tego rodzaju pomysły sięga się w wypadku większych psów – wówczas trener nauczy zwierzaka podstawowych rzeczy, lecz Ty także będziesz musiał skutecznie ćwiczyć z nim w mieszkaniu.

Ten proponowany link (http://www.e-hunter.pl/mata-dla-psa-do-samochodu), który widzisz, pokieruje Cię do ważnych treści na przedstawiany temat – zobacz też inne teksty mające równie satysfakcjonujące wpisy.

Jeżeli przyłożysz się do tego zadania, na pewno osiągniesz naprawdę super efekty.