O jakich sprawach każdy wędkarz pamiętać powinien? Co jest najistotniejsze? O jakich sprawach nie można zapominać?

Każdy z wędkarzy powinien mieć dobry sprzęt, by wędkowanie było naprawdę udane. Jak wiadomo ważne są umiejętność, pewna intuicja i duża wiedza, na przykład to, w jakie miejsca warto się wybrać , ażeby połów był naprawdę udany, lecz profesjonalny sprzęt tylko jest w tym pomocny. Nie jest to tanie, bo najlepszy, najbardziej fachowy sprzęt ma po prostu swoją cenę, lecz nie jest również tak drogi, że większej ilości osób na niego nie będzie stać.

hobby - płótno

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy z wędkarzy powinien mieć profesjonalną wędkę, ale tego rodzaju właśnie jest, jak zbudowana jest z najlepszych, najsolidniejszych i niezawodnych materiałów jak również rozwiązań. W tym względzie należy zwracać uwagę na to, jakiego typu kołowrotek będzie do wyboru. Dosyć często można podzielić je odnośnie hamowania. Tego typu hamulec w kołowrotku to rozwiązanie, która pozwala na uniknięcie zerwania się ryby. W momencie, jeżeli ryba nie chce dać za wygraną i naprawdę mocno walczy, kołowrotek powoli wypuszcza żyłkę. W tym względzie kołowrotki z przednim hamulcem są bardzo dobre.

hobby - image

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

Dobry wędkarz musi także wykorzystywać odpowiednią przynętę, ponieważ dzięki temu maksymalizuje swoje szanse na najlepszy połów. Nim się jednakowoż zdecydujemy na określony podtyp wabika, warto pomyśleć, jakiego rodzaju ryby chcemy złowić, czy będą to rybki roślinożerne, takie jak karpie czy płocie, a może wszystkożerne i mięsożerne, czyli szczupaki lub sumy. Z pewnością sprawdzą się przynęty miękkie, jakie są niezawodne i naprawdę często stosowane.

Dość często jednak stosowane przynęty to robaki. Są bezproblemowe do zdobycia , gdyż dżdżownice można wykopać praktycznie w każdym miejscu, też przy łowisku. Wykorzystywane są jednak też czerwone oraz białe robaki, jak również pijawki lub larwy chruścika. Dobrze jednakże mieć na uwadze, aże by dobierać przynęty do pory roku i typu ryb, jakie pragniemy wyłowić. Na mięsożerne ryby odpowiednie będą także przynęty zrobione z karmy dla psów, jednak częściej stosowane jest mięso innych ryb, lub małe rybki, które w łańcuchu pokarmowym są na niższej pozycji.http://www.sklep.acana.com.pl/8-liofilizowana-karma-dla-psa liofilizowana karma dla psaPamiętajmy o tym, kiedy będziemy mieli w planach łowienie ryb, gdyż będzie ono z pewnością bardziej udane (czytaj więcej).